PRIEMYSELNÉ BRÁNY

PRIEMYSELNÉ BRÁNY TECKENTRUP

Montáž priemyselných sekčných brán je najbežnejším spôsobom uzatvorenia vonkajších otvorov na priemyselných budovách. Využívajú sa najmä na vjazdoch na parkoviská v rezidenčných a komerčných budovách, logistických centier, skladov, či požiarnych staniciach. Brány Teckentrup spĺňajú všetky bezpečnostné nariadenia: či už z hľadiska mechanických požiadaviek, bezpečnosti používania, tepelnej izolácie, nepriepustnosti alebo zaťaženia vetrom podľa európskej normy EN 13241-1. Na žiadosť je možné vybaviť priemyselné sekčné brány s integrovanými alebo vedľajšími dverami.

PRIEMYSELNÉ SEKČNÉ BRÁNY – HRÚBKA 40 MM

Priemyselné brány Teckentrup typu „SW40“ sú najrozšírenejším typom priemyselných brán. Sekcionálne panely s 2-stennou oceľovou konštrukciou vyplnené polyuretánovou penou hrubé 40 mm sú vhodné najmä pre vykurované miestnosti. Široká škála rôznych variantov montáže umožňuje prispôsobiť dvere individuálnej architektúre výrobných hál, či priestorov. Na požiadanie sú brány k dispozícií aj s preskleniami z odolného materiálu proti poškriabaniu.

Teckentrup vyrába aj priemyselné brány, ktoré vďaka svojim prestreleným prvkom vpúšťajú veľké množstvo svetla do prevádzkových priestorov. Priemyselné brány Teckentrup typu „SLW“, „SL“ a „SLX“ sa vyznačujú veľkoplošnými viacvrstvovými preskleniami odolných proti poškriabaniu, ktoré dosahujú optimálne termo izolačné vlastnosti.

TECKENTRUP SL

Sekčná brána Teckentrup „SL 40“ je vyrobená z hliníkových profilov a zasklievacích prvkov. Okrem plastového zasklenia hrúbky 20 mm je možné použiť aj štrukturované sklo, ISO dosku, pletivo z plechu alebo perforovaný plech. Všetky zasklievacie formy a mriežky je možné prispôsobiť podľa individuálnych požiadaviek užívateľa budovy.

TECKENTRUP SLW

Brány Teckentup SLW sú ekonomickou alternatívou celo presklených priemyselným brán typu SL a SLX, ak je vyžadovaná robustnosť brány a zároveň aj veľkorysý prienik svetla. Spodná časť brány typu SLW je tvorená zo štandardných bránových sekcií (lamiel), ktorých počet je možné prispôsobiť podľa priania. Sklenené panely sú osadené do hliníkových profilov s hrúbkou 40 mm a k dispozícií sú aj ďalšie výplne. Priesvitné prvky tak dovoľujú prenikať svetlu do hál a vytvárajú tak príjemnejšiu pracovnú atmosféru.

PRIEMYSELNÉ SEKČNÉ BRÁNY – HRÚBKA 80 MM

Priemyselné brány Teckentrup typu „SW80“ sú vhodné najmä do chladiarenských priestorov vďaka svojej konštrukcii garážových sekcií. Brány s hrúbkou 80 mm efektívne minimalizujú akékoľvek tepelné straty. Vďaka svojej konštrukcii a špeciálnemu obvodovému tesneniu odolnému voči hnilobe dosahuje brána mimoriadne nízkej hodnoty tepelnej izolácie UD až 0,58 W / m²k. Okrem toho sa brány vyznačujú vysokou odolnosťou proti búrkam  a poskytujú odolnosť proti zaťaženiu vetrom až do triedy 4 (= 144 km/h). Všetky brány Teckentrup môžu byť vybavené podľa vašich predstáv: široký výber farieb, motorov, ovládania, či rýchlobežného prevedenia.