VONKAJŠIE ROLETY

Vonkajšie rolety

Vonkajšie hliníkové rolety sú stále veľmi obľúbeným typom tienenia. Pýšia sa vysokým stupňom zatienenia, bránia v prehrievaní interiéru, znižujú exteriérový hluk a v uzatvorenom stave vytvárajú prekážku pri vlámaní. Hliníkové lamely sú vyplnené PUR penou pre lepšie termoregulačné vlastnosti. Veľmi praktickým doplnkom roliet (VIVERA) na vonkajšie použitie je možnosť integrovať rolovaciu sieť proti hmyzu do nábalu pred okennej rolety. Sieť proti hmyzu je možné ovládať nezávisle od polohy vonkajšej rolety (VIVERA – SECTRA).

Vonkajšie rolety VIVERA

Exteriérová predokenná roleta VIVERA patrí k najobľúbenejším produktom v oblasti tieniacej techniky. V základnom prevedení môžte vybrať si spomedzi dvoch druhov lamiel: lamely s otvormi a lamely bez otvorov. Vonkajšie rolety vyrábame s dvomi rôznymi typmi horných schránok: box pre montáž do zateplovacieho systém pod fasádu alebo „priznaný“ krycí box. Ten je určený pre dodatočnú montáž obzvlášť na starších budovách, kde nie je inej alternatívy.

Vonkajšie rolety VIVERA, hliníkové lamely, pred okenná priznaná montáž
Vonkajšie roleta VIVERA
Min. šírka (mm)
Max. šírka (mm)
450
Min. výška (mm)
Max. výška (mm)
800

Vonkajšie rolety VIVERA - SECTRA

Exteriérová pred okenná roleta s integrovanou sieťou proti hmyzu
Vonkajšie roleta VIVERA - SECTRA

Vonkajšie hliníkové rolety VIVERA – SECTRA nadväzujú na svôj základného modelu. Praktickým doplnkom je integrovaná rolovacia sieť proti hmyzu ukrytá v hornom boxe rolety. Z tohto dôvodu preto nie je možné docieliť takých maximálnych rozmerov ako pri základom modely VIVERA. Varianty priznanej a pod omietkovej montáže sú však dostupné.

Min. šírka (mm)
Max. šírka (mm)
450
Min. výška (mm)
Max. výška (mm)
800

Krycie boxy vonkajších roliet

Najpredávanejšími krytmi hliníkových roliet ostávajú štandardné valcované schránky s 20° úkosom, aj keď v poslednej dobe sa dostávajú do popredia ostrá a jednoduché línie schránky s úkosom 90°. V závislosti od veľkosti rolety sa používajú veľkosti 125, 138, 150, 165, 180 a 205.

Štandartná krycia schránka pre vonkajšie rolety

Štandard

Krycia schránka pre vonkajšie rolety - úkos 45°

Úkos 45°

Krycia schránka pre vonkajšie rolety - úkos 90°

Úkos 90°

Horný box vonkajšej rolety - štvrť guľatý

Štvrť guľa

Vonkajšie rolety - spôsoby montáže

Štandardná montáž na rám okien sa využíva najmä pri existujúcich domoch a bytoch, kedy už nie je možné schovať roletu do fasády. Nad výhodnejším pod omietkový typom montáže je nutné rozmýšľať ešte počas samotnej výstavby. Rolety s obráteným navíjaním sa využívajú obzvlášť na altánkoch alebo terasách, kedy sa vytvára jednoliata rovina.

Pred okenné vonkajšie rolety - najštandartnejšia montáž

Štandard

Podomietková vonkajšia hliníková roleta

Pod omietkovo

Obrátená montáž pre vonkajšiu roletu. Najmä pre terasy, altánky alebo pergoly.

Obrátene

Ovládanie exteriérových roliet

Hoci v našej ponuke stále ostávajú manuálne ovládané rolety (ovládanie páskou), drvivú väčšinu roliet dodávame v motorickom prevedením. Motorické ovládanie prostredníctvom vypínačov si vyžaduje 4-žilové napájanie, zatiaľ čo diaľkovo ovládaným roletám postačujú len žili tri. Motorické rolety na diaľkové ovládanie obsahujú tzv. IO prijímače, ktoré sú nevyhnutnosťou pre ovládanie pomocou mobilného telefónu.

vypinac pre vonkajsie tienenie

Vypínač

na stene

Dialkove ovladanie Somfy

Ovládač

na diaľkové ovládanie

Ovladanie pomocou smart telefonu

Smartphone

mobilné aplikácie

Ovladanie hlasom - ikona

Hlasový povel

riadiaca jednotka

SMART ovládanie

Najmodernejší spôsob ovládania tieniacej techniky (a nielen tienenia) sú riadiace jednotky Connexoon a TaHoma od renomovaného výrobcu motorov Somfy. Demo verzie oboch aplikácií si môžete  zdarma vyskúšať aj Vy: TaHoma na Google Play pre Android zariadenia alebo TaHoma na App Store pre všetky iOS zariadenia.

Ovladanie zaluzii Connexoon

Connexoon

smart riešenie na vzdialené ovládanie tieniacej techniky

Inteligentne ovladanie TaHoma

TaHoma

komplexný systém riadenia inteligentnej domácnosti

Na stiahnutie