SCREENOVÉ ROLETY

Screenové rolety

Hlavnou výhodou screenových roliet je čiastočná priepustnosť svetla, čím zabezpečuje optimálnu úroveň prirodzeného svetla v interiéry. Tento typ roletového tienenia prináša tieň a príjemné teplotné podmienky do interiéru bez straty výhľadu do exteriéru. Zároveň však screenové clony chránia súkromie, tým že sťažuje pohľad z vonkajšej strany do rodinného domu alebo administratívnej budovy. 

Technické tkaniny použité pri tomto type tienenia zaisťujú maximálnu ochranu proti slnečnému žiareniu a prieniku tepla do interiéru. Pre svoje materiálové zloženie (sklené vlákno, PVC, polyester) a charakteristiky sú screenové clony ideálne na použitie do vonkajšieho prostredia. Navyše, odolnosť screen roliet voči vetru je vyššia ako pri vonkajších žalúziách. Screenové rolety sa preto nemontujú len na rámy okien ale aj na zimné záhrady, altánky, terasy, či pergoly.

Screenové rolety SCREEN HR8-ZIP

Screenová roleta SCREEN HR8-ZIP je technologicky najvyspelejšou clonou pre tzv. priznanú montáž na rám okna. Screen HR8-ZIP využíva jedinečný ZIP systém, ktorý vďaka špeciálnemu vedeniu screenovej látky v lištách ju dokonale napína a podstatne zvyšuje odolnosť rolety proti vetru. V zatiahnutom stave čiastočne nahrádza aj sieťku proti hmyzu. Technické látky Satiné alebo Soltis zaisťujú maximálnu ochranu pred slnečným žiarením a teplom. Výhodou však stále zostáva, že tieto clony prepúšťajú optimálnu hladinu prirodzeného svetla a poskytujú tak kontakt s vonkajším okolím.

Screenova roleta HR8-ZIP pre priznanu montaz
Roleta SCREEN HR8-ZIP
Min. šírka (mm)
Max. šírka (mm)
550
Min. výška (mm)
Max. výška (mm)
400

Štyri veľkosti boxov SCREEN HR8-ZIP

Pre väčšinu okien a dverí postačuje screen roleta s veľkosťou horného boxu 90×90 – v takom prípade sú pri motoricky ovládaných screenoch maximálne rozmery (Š x V) 2 800 x 2 500 mm.

Štyri rôzne veľkosti boxov pre SCREEN rolety

Screenové rolety SCREEN HR10-ZIP

Podomietková screenová roleta HR10-ZIP
Roleta SCREEN HR10-ZIP

Screenová roleta SCREEN HR10-ZIP je špeciálne nevrhnutá pre zaomietací spôsob montáže. Samotná montáž preto musí byť vykonaná ešte pred zateplením fasády domu. Screen HR10-ZIP predstavuje ideálne riešenie pre pasívne a nízkoenergetické domy.  Screenová roleta je vďaka skrytému boxu a plne integrovanej lište v zatiahnutom stave prakticky neviditeľná. To navyše poskytuje aj lepšiu ochranu tkaniny proti vetru a nepriaznivému počasiu. Napriek zabudovaniu rolety do fasády je výmena screenovej látky a prípadné servisné zásahy veľmi jednoduché a rýchle.

Min. šírka (mm)
Max. šírka (mm)
655
Min. výška (mm)
Max. výška (mm)
501

Screenové rolety SCREEN LITE

Screenová roleta SCREEN LITE predstavuje odľahčenú verziu screen roliet dodávaných bez horného krycieho boxu. Ako bočné vedenie sa rolety dodávajú vo verziách buď s vodiacim lankom alebo bočnou lištou. Screenové rolety LITE sú ideálna na použitie v interiéri aj v exteriéry a umožňujú tak dokonale regulovať vnútorné teplotné podmienky domu. Vďaka širokej ponuke látok a prevedení predstavuje screenová clona SCREEN LITE výhodnejšiu cenovú alternatívu tienenia.

Isotra Screen Lite - cenovo najdostupnejšia
Clona SCREEN LITE
Min. šírka (mm)
Max. šírka (mm)
500
Min. výška (mm)
Max. výška (mm)
500

Varianty bočného vedenia

Spomedzi troch spôsobov vedenia roliet je ZIP systém tým najvyspelejším, vďaka čomu rolety SCREEN HR8-ZIP (priznaný horný box) a HR10-ZIP (podomietkový horný box) zabezpečujú dokonalé napnutie látky a podstatne zvyšuje odolnosť proti vetru. Pre screenové rolety LITE je štandardne na výber vedenie lištou alebo lankom.

Zip systém pre vedenie screenovej clony

ZIP systém

Screenová roleta - vedenie lištou

vedenie lištou

Spôsob vedenia lankom pre screen

vedenie lankom

Ovládanie screenových roliet

Hoci v našej ponuke nájdete manuálne ovládané SCREEN rolety (ovládanie kľukou), drvivú väčšinu roliet dodávame v motorickom prevedením. Motorické ovládanie prostredníctvom vypínačov si vyžaduje 4-žilové napájanie, zatiaľ čo diaľkovo ovládaným roletám postačujú len žili tri. Motorické rolety na diaľkové ovládanie obsahujú tzv. IO prijímače, ktoré sú nevyhnutnosťou pre ovládanie pomocou mobilného telefónu.

vypinac pre vonkajsie tienenie

Vypínač

na stene

Dialkove ovladanie Somfy

Ovládač

na diaľkové ovládanie

Ovladanie pomocou smart telefonu

Smartphone

mobilné aplikácie

Ovladanie hlasom - ikona

Hlasový povel

riadiaca jednotka

SMART ovládanie screenových roliet

Najmodernejší spôsob ovládania tieniacej techniky (a nielen tienenia) sú riadiace jednotky Connexoon a TaHoma od renomovaného výrobcu motorov Somfy. Demo verzie oboch aplikácií si môžete zdarma vyskúšať aj Vy: TaHoma na Google Play pre Android zariadenia alebo TaHoma na App Store pre všetky iOS zariadenia.

Ovladanie zaluzii Connexoon

Connexoon

smart riešenie na vzdialené ovládanie tieniacej techniky

Inteligentne ovladanie TaHoma

TaHoma

komplexný systém riadenia inteligentnej domácnosti

Screenové látky

Pre screenové rolety používame špeciálne navrhnuté technické látky Satiné, Soltis alebo SCR od renomovaného výrobcu Serge Ferrari, ktoré zabezpečujú maximálnu ochranu pred slnečným žiarením, prienikom tepla a zároveň zabezpečujú optimálnu úroveň prirodzeného svetla v interiéri. Screenové látky ponúkame v niekoľkých alternatívach dizajnového a materiálového zloženia. Tie najobľúbenejšie sú:

Screenová látka Satiné

Látka Satiné skladajúca sa v základnom pomere zo skleného vlákna (42%) potiahnutého PVC vrstvou (58%) zaisťuje prvotriednu stabilitu rozmerov, ochranu pred UV žiarením a odolnosť proti poveternostným podmienkam. Dostupné sú aj látky typu blackout, ktoré neprepúšťajú žiadne svetlo. Priložený vzorkovník predstavuje len výber, pre informácie o všetkých možnostiach nás kontaktujte.

Screenové clony - látka Satiné 3030
STNZ 3030
Screenová látka Satiné 2020
STNZ 2020
Látka pre screenové clony - Satiné 0101
STNZ 0101
Satiné 0207 pre screenové rolety
STNZ 0207
Satiné 0701 pre screenové rolety
STNZ 0701
Screenová technická látka Satiné 0202
STNZ 0202

Screenová látka Soltis 92

Screenová látka Soltis je vyrobený z vysoko odolného polyesterového vlákna napínaná technológiou Precontraint v dvoch smeroch, čím zabezpečuje rozmerovú stálosť a pevnosť. Povrch je upravený pigmentovým PVC materiálom. K prednostiam Soltisu patrí aj vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti, ideálne svetelné vlastnosti farebná stálosť (UV stabilita). Priložený vzorky sú len časťou všetkých možností.

farba SLTZ 2135 - materiál Soltis 92 pre screenové rolety
SLTZ 2135
Screenová látka Soltis 92 - SLTZ 2047
SLTZ 2047
Screen materiál Soltis 92 (SLTZ 2175)
SLTZ 2175
Screen materiál Soltis 92 (SLTZ 2167)
SLTZ 2167
Screenové clony - materiál Soltis 2044
SLTZ 2044
materiál Soltis 92 farby SLTZ 2051
SLTZ 2051
Možnosti SCREEN látok (Satiné, Satiné Metal, BlackOut, Soltis)
Látky SCREEN vs. SCREEN BlackOut

Aktuálne máme v ponuke viac ako 60 rôznych exteriérových SCREEN látok. Existujú však aj úplne zatemňujúce a nepriepustné látky označované aj ako BlackOut (BO). Naši klienti ich uprednostňujú do spální alebo kúpeľní pre vyššie súkromie.

Peter Ondriaš
+421 911 743 053

peter.ondrias@korion.sk

Na stiahnutie